SELİMİYESelimiye Köyü Marmaris’e 40 km uzaklıkta, sakinliği ve el değmemiş doğal güzellikleriyle misafirlerine doğal bir tatil imkanı sunan Ege’nin cennet köşelerindendir. Doğal limanları yat turizmine hizmet vermektedir. Selimiye adeta göl görünümünde kapalı ve geniş bir koya sahiptir. Doğal limanları halen balıkların yumurtlama alanıdır. Selimiye’nin en büyük artılarından biri ise kuşkusuz çeşmelerinden ve musluklarından akan doğal kaynak suyudur. Arıcılık, zeytincilik, bademcilik, hayvancılık, balıkçılık ve ahşap tekne yapımı Selimiye Köyü’nün ana geçim kaynaklarındandır

Bakir ve el değmemiş pürüzsüz deniziyle Selimiye Hisarönü Körfezi’nin stratejik konumlarından biridir. Antik çağda ismi Hydas olan köy, daha sonraları Losta ismini taşımıştır. Günbatımında dağların arkasında kaybolan güneşin kırmızı tonlarına boyadığı köy için Kızılköy’de denmiştir. Bozburun Yarımadası’nda Loryma Kaisareia, Kastabos, Erine, Bybossos gibi antik yerleşimlerden biri olan Hydas (Selimiye), Arkaik döneminden kalma kalıntıya sahiptir. Çevrede biri Selimiye’nin en yüksek tepesinde, diğeri Sarıkaya tepesinde, sonuncusu ise Kızılköy Mahallesi’ndeki Aşarkale olmak üzere üç kale kalıntısı bulunmaktadır.

Mavi yolculuk teknelerinin vazgeçilmez limanı olan Selimiye, Bodrum, Datça ve Marmaris’e seyahat edenlerin uğrak yeridir. Hem denizden hem karadan ulaşımın çok kolay olduğu Selimiye kesinlikle görülmesi gereken destinasyonlar arasında üst sıralarda yer almaktadır. Marmaris – Datça yolu üzerinden Selimiye’ye saptıktan sonra yarım saatlik kısa bir yolculuk sonrası köye ulaşılmaktadır. Ayrıca araçla gelmemiş misafirler Marmaris’ten kalkan dolmuşu kullanarak rahatlıkla ulaşım sağlayabilmektedir.

Selimiye’nin sahilinde bir uçtan bir uca yürüyebilir, deniz kenarında balık tutabilir. Geniş ve eşsiz koyun batı kıyılarında kürek çekebilirsiniz. Balığın en tazesine, meyvenin en organiğine, deniz suyunun en temizine sahip olan Selimiye sakin ve dingin bir tatil arayanlar için bulunmaz bir tatil kasabasıdır. Dağlarından gelen kekik kokusunun ağaçtaki meyvenin kokusuna karıştığı Selimiye, huzur verici bir enerjiye sahiptir. Selimiye yüksek oksijen seviyesiyle kan dolaşımınızı hızlandıracak, organik tarım ürünleriyle sağlığınıza sağlık katacaktır. Herkesi doğanın bu müthiş dansını görmeye davet ediyoruz.